Понеділок
29.04.2024
09:49
Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 24
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
width="213" data="http://agitki.ru/flash/stuff/dclock2.swf">
Великомедведівська гімназія Судилківської ОТГ

Відкриття музею 2008 р.

І. Загальні положення

  1. Великомедведівський шкільний музей політичного та державного діяча Олександра Ємця є осередком освіти і виховання, який сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, забезпеченню духовної єдності поколінь і призначений для вивчення історії державотворення та участі земляків у розбудові держави. 
  2. Відповідно до наказу № 134 від 20.11.2009 р. по Великомедведівській СЗШ І-ІІІ «Про створення шкільного музею політичного та державного діяча Олександра Ємця»  музей перебуває у власності школи і підпорядкований відділу освіти Шепетівської райдержадміністрації.
  3. Музей взаємодіє з державними, науковими, громадськими та іншими зацікавленими закладами та установами.
  4. Оригінальні пам’ятки історії, культури і природи, які мають наукову, історичну, художню чи іншу культурну цінність і зберігаються у фонді музею, обліковуються у порядку, встановленому чинним законодавством.
  5. Музей у своїй діяльності керується Законом України «Про музей та музейну справу», нормативними документами Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури і мистецтв України, Положенням про музей при закладі освіти системи Міністерства освіти України.

ІІ. Мета і головні завдання та зміст роботи музею.

2.1. Мета діяльності музею полягає у залученні молодого покоління до вивчення та збереження історико – культурної спадщини свого народу, у формуванні в учнів національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, забезпеченні духовної єдності поколінь,  у формуванні освіченої творчої особистості та сприянні відродженню і розбудови національної системи освіти, як найважливішої ланки виховання громадян Української держави.

2.2. Головними завданнями роботи музею є:

сприяння удосконаленню навчально – виховного процесу закладу освіти: розширення і поглиблення загальноосвітньої підготовки учнівської молоді засобами позакласної, позашкільної роботи; розвиток її творчих інтересів до пошукової, краєзнавчої, науково – дослідницької та художньо – естетичної роботи; формування у підростаючого покоління розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного, майбутнього України;

участь у формуванні, збереженні і раціональному використанні музейного фонду;

допомога педагогічному колективу у впровадженні інтерактивних  форм роботи;

вивчення, охорона і пропаганда пам’яток історії і культури рідного краю;

проведення культурно – освітньої роботи серед учнівської молоді та інших верств населення.

2.3. Музей проводить теку роботу:

Організовує дослідницьку діяльність згідно з тематикою музею; систематично поповнює фонд музею шляхом проведення експедицій, екскурсій, а також використовує інші шляхи комплектування, що не суперечить чинному законодавству; організовує облік музейних предметів, забезпечує їх збереження; надає можливість використання матеріалів музею у навчально – виховному процесі та науково – дослідницькій роботі.

 

ІІІ. Створення та організація роботи музею.

3.1. Профіль музею визначається колективом педагогів, учнів, згідно з педагогічною діяльністю та характером наявних колекцій пам’яток історії та культури. За своїм профілем музей є історико – краєзнавчим.

3.2. Рішення про створення музею прийнято директором школи за ініціативи педагогічного, учнівського колективів, активу однодумців (учнів, педпрацівників, громадськості тощо), спроможних виконувати пошуково – дослідницьку, фондову  експозиційну, просвітницьку роботу; педагоги Бабак Л.В. та Мудра О.І. очолили роботу по створенню музею.

3.3. Створення музею є результатом цілеспрямованої, систематичної, творчої, пошуково-дослідницької роботи. Наказ №134 від 20.11.2009 р. по Великомедведівській ЗОШ І-ІІІ ступенів «Про створення шкільного музею політичного та державного діяча Олександра Ємця» виданий адміністрацією школи.

3.4. Легалізацію (офіційне визнання музею) зареєстровано відповідно до Положення про відомчу реєстрацію музеїв при закладі освіти системи Міністерства освіти і науки України, затверджені Міністерством освіти України і взято на облік. Музей вважається створеним у відповідності і на основі даного Статуту.

 

ІV. Керівництво роботи музею.

4.1. За роботу музею відповідає керівник закладу освіти. Керівник закладу освіти призначає педагога (за його згодою), який здійснює безпосередньо керівництво роботою музею:

встановлює надбавки педагогу за роботу в музеї;

вирішує питання дислокації музею та режиму його роботи;

сприяє організації та проведенню навчальних, виховних, методичних та інших заходів;

виходить з пропозиціями морального заохочення педагогів, які відповідають за роботу музею про створення їм почесних звань.

4.2. Робота організовується на основі самоврядування вищим керівним органом якого є рада музею, яка складається з п’яти чоловік. Рада музею обирається на зборах учнівського активу музею та складається з учнів, педагогічних працівників. Її кількісний склад визначається характером і обсягом роботи музею.

Рада музею:

обирає голову і розподіляє обов’язки між членами ради, яку очолюють групи або сектори: пошуково-, фондовоекспозиційної, просвітницької роботи тощо;

вирішує питання включення до фондів музеїв пам’яток історії і культури, які надійшли в процесі комплектування;

обговорює і затверджує плани роботи, заслуховує звіти про пошукову, дослідницьку, наукову роботу;

організовує підготовку громадських екскурсоводів, лекторів, а також навчання активу;

встановлює зв’язки з пошуковими загонами, гуртками, клубами та іншими творчими об’єднаннями.;

веде документацію музею (інвентарну книгу, книгу обліку проведення екскурсії,навчальних занять, масових заходів, акти прийому та видачі експонатів, плани роботи) і вирішує інші питання, пов’язані з діяльністю музею;

у вирішенні організаційних питань рада музею керується рекомендаціями Міністерства освіти та науки України, обласного управління та відділу освіти райдержадміністрації.

4.3. Методичну та практичну допомогу музею може надавати опікунська рада, створена на добровільних засадах з педпрацівників, представників державних музеїв, архівів, спеціалістів різних галузей знань, краєзнавців, ветеранів війни і праці тощо.

4.4. Науково-методичну допомогу музею надають районні, обласні державні музеї.

 

   V. Облік, забезпечення та збереження фондів.

5.1.  Облік пам’яток історії та культури, які зберігаються в музеях, проводиться в порядку, визначеному в нормативних документах Міністерства культури і мистецтва України.

5.2. Зібраний матеріал складає фонди музею і обліковується в інвентарній книзі, яка скріплюється печаткою та завіряється підписом керівника закладу освіти.

5.3. Безпосередня відповідальність за збереження музейних зібрань покладається на керівника закладу освіти та керівника музею.

5.4. Особи, винні у порушенні законодавства України про музей та музейну справу, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

 

VІ. Майно музею, фінансування.

6.1. Майно музею складається з музейних експонатів та допоміжного фондів, який представлений 221 експонатом.

6.2. Музей фінансується школою, спонсорською допомогою, благодійними організаціями.

 

 

VІІ. Права музею.

7.1. Має право укладати угоди культурного обміну з колективами інших організацій та колективів.

7.2. Музей зобов’язаний:

забезпечити необхідні умови збереження музейних цінностей;

виконувати вимоги згідно правил протипожежної безпеки приміщення.

 

VІІІ. Ліквідація та реорганізація музею.

8.1. Ліквідації шкільний музей політичного та державного діяча Олександра Ємця не підлягає.

8.2. При реорганізації музею музейні цінності не вилучаються.

8.3. Музей вважається реорганізованим з моменту видачі наказу.

 

 

Затверджено на зборах

Педагогічного та учнівського колективів.

Протокол №1 від 01. 12. 2009 р.